Obozy dla Młodzieży 13-18 Lat

Obozy dla Młodzieży

Propozycja rekomendowana przez Blog B.T. Zofia
Więcej informacji: na stronie Organizatora Turystycznego

Informacja ogólna dla zinteresowanych:

To obóz dla młodzieży szukającej mocnych wrażeń. Tylko z nami możesz poczuć ten dreszcz emocji i adrenalinę napływającą do krwi. Nasze hasło to 100% adrenaliny i bezpieczeństwa. Program obejmuje takie zajęcia jak : paintball, quady, wspinaczka, rafting, rowery, orientering, strzelanie… Dla chwili wytchnienia, obozowicze uczestniczą w takich zajęciach jak trekking (zdobywanie szczytów podczas górskich wycieczek lub próbują swoich sił w meczach piłkarskich czy siatkówki plażowej. Po całym dniu wrażeń obozowicze mogą zrelaksować się przy basenie lub ognisku. Dodatkowo codziennie organizowane są wieczory o charakterze integracyjnym. Obozowicze mogą wspólnie bawić się na „Turnieju miast” , dyskotekach, karaoke, czy podczas projekcji filmów. Żaden obozowicz nie wyjedzie od nas nie zadowolony. Żeby wspominać radosne chwile, każdy otrzymuje pamiątkową, koszulkę i płytę CD z najciekawszymi zdjęciami. Ponadto uczestnicy obozów oraz ich znajomi czy rodzice, mogą codziennie śledzić życie obozowe młodzieży, na profilu Alpina Sport na FACEBOOK-U. Takiej przygody nie da się przeżyć nigdzie indziej!

Gdzie organizowane są obozy?

Muszyna to miasto w południowej części województwa małopolskiego, położone w dolinie rzeki Poprad i dwóch jej dopływów potoków Szczawnik i Muszynka przy granicy ze Słowacją (ok. 5 km), oraz ok. 11 km od Krynicy Zdroju. Muszyna posiada status miejscowości uzdrowiskowej. W okolicach miasta znajduje się Popradzki Park Krajobrazowy – jeden z największych w Polsce. Ośrodek usytuowany jest poza centrum miasta, w spokojnej dzielnicy Złockie, sąsiaduje z innymi domami wczasowymi i sanatoriami. Przed budynkiem jest kilkukilometrowy chodnik deptak, oświetlony do późnych godzin nocnych. Stąd blisko do wielu zabytkowych miejsc: grekokatolickich cerkwi, licznych kapliczek i kościołów, unikalnych cmentarzy, ruin zamku. Tutaj naprawdę czuć historię. Więcej informacji o Ośrodku znajdziecie Państwo pod adresem: www.alpinasport.pl

Warunki zakwaterowania na obozach

W Ośrodku Alpina Sport w sercu Złockiego w pokojach 2, 3, 4 osobowych oraz studio 2+4 z łazienkami. Bezpieczny obiekt z monitoringiem i radiowęzłem. Dostępna świetlica z projektorem, stołem bilardowym , stołem do ping-ponga. Ośrodek Alpina Sport to jeden z nielicznych w Polsce centrów aktywnego wypoczynku o tak bogatym zapleczu sportowym. Na obszarze 3000m2 zlokalizowanych jest 9 kortów tenisowych, 2 boiska wielofunkcyjne ze sztucznej trawy, boisko do piłki nożnej, siatkówki plażowej, basen otwarty, strzelnica, tor do jazdy na quadach, pole paintballowe, wieża do zajazdu na linie, most tybetański oraz wiele innych atrakcji.

Wyżywienie

Trzy posiłki dziennie + podwieczorek : śniadanie i kolacja o dużym urozmaiceniu podawane w formie stołu szwedzkiego, obiad i podwieczorek serwowany do stołu w klimatyzowanej restauracji. Pierwszy posiłek obiad w dniu przyjazdu, ostatni śniadanie + suchy prowiant na powrót.

Program obozów

Quady

Ryk silników, prędkość i moc maszyn – tak w skrócie można opisać zajęcia odbywające się na quadach. Uczestnicy obozów najpierw uczą się jak bezpiecznie prowadzić taki pojazd, żeby potem bez obaw mogli samodzielnie wyruszyć w teren. Szkolenie odbywa się na specjalnie przygotowanym polu quadowym pod czujnym okiem instruktorów. Gdy już wszyscy opanują swoje czterokołowe maszyny, grupa wyrusza na wyprawę. Pokonując trudny górzysty teren, przed uczestnikami rozpościera się panorama miasta, a zapierające dech w piersiach widoki są jak na zawołanie. Posiadamy kilkadziesiąt quadów o różnej mocy i rozmiarach oraz całe niezbędne wyposażenie do jazdy terenowej (tj. kaski ochronne i stroje zabezpieczające w razie niepogody). Każdy uczestnik na zajęciach quadowych zostaje wyposażony w odpowiedni dla niego sprzęt. Nie ma obawy, że nasz podopieczny nie poradzi sobie na zajęciach quadowych. Wiek uczestnika czy początkowe umiejętności nie mają znaczenia. Rodzaj quada, który będzie prowadzić dziecko, dobieramy pod względem mocy i rozmiarów maszyny. Obozowicze którzy nie czują się na siłach do samodzielnego prowadzenia quada, lub ci którzy nie otrzymali na to zgody od instruktora prowadzącego, będą uczestniczyć w zajęciach quadowych pod opieką przydzielonego im trenera. Bezpieczeństwo uczestników jest dla nas najważniejsze (3 razy po 2 godziny).

Rafting

Najpiękniejsza trasa spływu Popradem. Daje możliwość poznania charakteru Popradu. Szybki nurt rzeki przyniesie wiele emocji, a dla wytchnienia uczestnicy często zatrzymują się w słowackiej karczmie na brzegu rzeki w miejscowości Maly Lipnik. Długość trasy to blisko 14 km (w razie mocnych opadów deszczu i wysokiego stanu wody odbędą się zajęcia zastępcze) 3,5 godziny.

Zajęcia survivalowe

Uczą młodych ludzi pokonywania trudności w sytuacjach niecodziennych i oswajają z przestrzenią; uczestnicy będą pokonywać most linowy na wysokości, budować wieżę, zjeżdżać na linach (tyrolka), posiądą umiejętność obsługi uprzęży alpinistycznej oraz wiązania podstawowych węzłów, nowość SLACKLINE –ewolucje na taśmie. (3 razy po 2 godziny).

Paintball

Podczas tych zajęć uczestnicy mogą poczuć się jak na prawdziwym polu walki. Po szczegółowym szkoleniu młodzież rusza do boju. Każdy uczestnik wyposażony w mundur i  marker staje się żołnierzem i wspólnie ze swoją drużyną ustala taktyką bojową. Uczestnicy grają według określonych scenariuszy, z których każdy ma odmienną fabułę i zapewnia uczestnikom mocną dawkę adrenaliny. Posiadamy pełne zaplecze sprzętowe najwyższej jakości. Kilkadziesiąt markerów, mundury, maski i opaski zabezpieczające, wszystko by uczestnicy podczas walki byli w pełni bezpieczni. Do tego profesjonalnie przygotowane pole do gry w paintball. Osłony, zapory, wieżyczki snajperskie i dwie bezpieczne strefy SAVEZONE, po jednej dla każdej walczącej drużyny. Nad przebiegiem gry czuwają instruktorzy. Każda z drużyn ma do dyspozycji własnego trenera, który udziela wskazówek na polu walki i czuwa nad bezpieczeństwem uczestników. Gracze dostają niemal nieograniczoną liczbą kulek, do wykorzystania w każdej rundzie. Ponadto gra toczy się według wybranego przez uczestników scenariusza : CAPTURE THE FLAG, 1 CENTER FLAG, VIP, DEATH MATCH, BOMB IN THE GAME. Scenariusze urozmaicają grę i sprawiają, że poza głównym celem jakim jest eliminacja przeciwników, zawodnicy by wygrać muszą wykonać jeszcze misje poboczne.

Strzelanie

Zajęcia uczą obchodzenia się z bronią oraz szczególnych zasad panujących na strzelnicy polowej. Obejmują strzelanie z broni pneumatycznej (karabin i pistolet) do tarczy, do celów ruchomych oraz strzelanie z łuku (3 razy po 2 godziny).

Basen

Uczestnicy wezmą udział w zajęciach na basenie otwartym (na terenie ośrodka bez ograniczeń, 2 razy wyjście na duży basen).

Zespołowe gry sportowe

Zajęcia z poszczególnych dyscyplin sportowych takich jak: piłka nożna, koszykówka, plażowa piłka siatkowa, lekka atletyka. Zajęcia będą się odbywać na boiskach otwartych, a w razie złej pogody w hali sportowej (2 razy po 2 godziny).

ASG

Rozgrywki airsoftowe w terenie zalesionym to ćwiczenia taktyczne , sygnały dowodzenia, treningi i i walki grup paramilitarnych przy użyciu wiernie odwzorowanych broni typu: np. AK47, G36C, MP5, AUG, karabinek snajperski. (4 godziny).

Rowery górskie

trzy wycieczki w góry w terenie o różnej skali trudności. Uczestnicy wycieczki pokonują górzysty teren, a przed nimi rozpościera się panorama miasta. (3 razy po 2 godziny).

Trekking i orientering

Zajęcia, podczas których uczestnicy nauczą się czytania mapy i posługiwania się kompasem i krótkofalówką. Po takim treningu nie będzie problemu z odnalezieniem drogi w lesie czy odbyciem biegu na orientację (3 razy po 2 godziny).

NOWOŚĆ Sztuki Walki

Sztuki walki – nauka padów, rzutów, chwytów. Uczestnicy uczą się radzenia sobie w sytuacjach stresowych, związanych z zagrożeniem zdrowia swojego lub innych. (3×2 godz.)

NOWOŚĆ – Wyprawowa gra scenariuszowa

jeden raz w turnusie, rozpoczęcie wyprawy po obiedzie a zakończenie na śniadaniu dnia następnego, w czasie wyprawy obowiązuje scenariusz, uczestnicy wykonują zadania kolejno zdobywając informacje przydatne w grze, najwytrwalsi nocują w namiocie wojskowym.

Zajęcia ogólnorozwojowe

Ćwiczenia mające na celu poprawę kondycji i ogólnej sprawności: marszobiegi, ćwiczenia rozciągające, kształtowanie siły i szybkości, ćwiczenia w terenie z obciążeniem własnego ciała (2 razy po 2 godziny).

Zajęcia przy muzyce

Mają na celu dobrą zabawę w rytmach muzyki, a przy okazji naukę prostych kroków tanecznych i poprawę podstawowych parametrów fizycznych.

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Czyli nauka podstawowych zasad postępowania w ratownictwie medycznym takich jak: reanimacja, postępowanie w razie omdlenia, tamowanie krwotoku, unieruchamianie złamanych kończyn, ćwiczenia na fantomie.

NOWOŚĆ zajęcia filmowe

Zadaniem grupy będzie nakręcenie krótkiego filmu ukazującego charakter, każdej z osób. Po zmontowaniu dostarczonego materiału, filmy zostaną wyświetlone na TURNIEJU MIAST i opublikowane na FACEBOOKU (1×2 godz.)

Dodatkowe atrakcje:

  • Uczestnicy obozów ich rodzice i znajomi, każdego dnia mogą śledzić najciekawsze chwile z życia obozowego. Codziennie najświeższe informacje, zdjęcia i filmiki będą ukazywały się na naszym profilu na Facebooku (Ośrodek Sportu i Rekreacji Alpina Sport),
  • Każdy może zmierzyć się z naszą tablica rekordów i na zawsze się na niej zapisać ustanawiając swój rekord !
  • Turnieje i zabawy rekreacyjne, „Turniej Miast” dyskoteki, karaoke, projekcje filmów, ognisko,
  • Możliwość korzystania ze sprzętów do gier: bilard, bokser, ping-pong, piłkarzyki stołowe,
  • Aquapark: korzystanie z Aquaparku, basen odkryty na terenie Ośrodka bez ograniczeń.

Transport

Transport realizowany jest przez zaufanego przewoźnika posiadającego flotę luksusowych, nowoczesnych autokarów rok produkcji: 2005-2012, licencję na przewóz osób oraz stosowne ubezpieczenie. Wszystkie pojazdy przed wyjazdem przechodzą badanie techniczne przeprowadzone prze ITD lub Policję. Na odcinkach krajowych możliwy jest przejazd zastępczym środkiem transportu (PKP, mikrobus, samochód osobowy) i następnie przesiadka do autokaru docelowego. Podczas jazdy autokarem co 3-4 godziny odbywa się postój w miejscach do tego przeznaczonych. Wszystkie autokary są wyposażone w klimatyzację oraz TV z DVD. Szczegółowy komunikat transportowy zostanie wysłany do wszystkich uczestników na 7 dni przed rozpoczęciem turnusu.